Setki pracowników magazynów Amazon wychodzi z powodu płacy

Setki pracowników Amazona z magazynu w Tilbury w południowo-wschodniej Anglii wyszło w proteście przeciwko płacom, powiedział związek zawodowy GMB, najnowszy znak niezadowolenia siły roboczej jako iskry rosnące koszty utrzymania strajki w różnych sektorach.

Amazon, który dominuje na internetowym rynku detalicznym, spotkał się z krytyką pracowników w wielu krajach za płace i warunki.

„Amazon nadal odrzuca współpracę ze związkami zawodowymi w celu zapewnienia lepszych warunków pracy i uczciwej płacy. Wielokrotne stosowanie umów krótkoterminowych ma na celu podważenie praw pracowniczych” – powiedział w czwartek związek .

GMB powiedział, że 800 pracowników wyszło z magazynu w środę i czwartek ponad 35 pensów za godzinę podwyżki, a związek dąży do podwyżki o dwa funty (2,44 dolara), aby poradzić sobie z wyższymi kosztami życia i lepiej sprostać wymaganiom roli .

Amerykański gigant technologiczny, który zatrudnia 70 000 pracowników w Wielkiej Brytanii, powiedział, że płaca początkowa wzrośnie do minimum od 10,50 funtów za godzinę do 11,45 funtów w wiadomości e-mail.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.