Analiza techniczna gazu ziemnego: cena się poprawia

Ceny kontraktów terminowych na gaz ziemny wzrosły w środę, przy niewielkich zmianach w prognozach pogody lub danych dotyczących produkcji, doprowadzając miesiąc spotowy na giełdzie NYMEX do 8 266 USD za milion brytyjskich jednostek cieplnych, co oznacza wzrost o 56,0 centów dziennie, a październikowe kontrakty futures podskoczyły o 56,4 centa do 8 262 USD.

Krajowe średnie ceny spot gazu dla NGI zmieniały się, gdy ciepła pogoda rozprzestrzeniała się na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, zwiększając obciążenie chłodnicze w całym regionie, o około 13,0 centów do 7940 USD.

Osiągnięto porozumienie w sprawie zgody między terminalem Freeport a administracją ds. bezpieczeństwa materiałów niebezpiecznych rurociągu (PHMSA), a wiadomość rozeszła się lotem błyskawicy, co potwierdził terminal eksportowy LNG.

Freeport poinformował, że oprócz działań naprawczych określonych przez PHMSA w umowie, kilka jest już w toku, a pierwsze operacje w październiku mogą składać się z trzech pociągów skraplających, dwóch zbiorników magazynowych LNG i doku załadunkowego LNG. Zespół zarządzający powiedział, że wierzy, że operacje te umożliwią dostawę około 2 miliardów stóp sześciennych dziennie LNG „wystarczająco do obsługi istniejących długoterminowych umów z klientami”.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.