BOE w centrum uwagi w handlu europejskim dzisiaj

Dolar nadal trzyma się mocno po wyprzedaży z początku tygodnia, choć do tej pory niewiele się zmieniło, ponieważ główne waluty nie mają prawdziwego apetytu, gdy wchodzimy w europejski poranny handel. Akcje zanotowały wczoraj silne wzrosty, ponieważ Wall Street odnotowała dobre wyniki, a S&P 500 osiągnął swoją 100-dniową średnią kroczącą do najwyższych poziomów od ośmiu tygodni. Czy to jeden z tych gwałtownych wieców na rynku niedźwiedzia lub oznak nadziei na zmianę nastrojów?

Wszystkie oczy zwrócone są na jutrzejszy raport o zatrudnieniu w USA po tym, jak Fed podkreślił w zeszłym tygodniu zależność od danych. Prelegenci Fed w tym tygodniu nadal potwierdzają, że bank centralny nie ustąpi w podnoszeniu stóp procentowych, ale będziemy musieli zobaczyć, czy dane będą nadal wspierać tę narrację w nadchodzących tygodniach/miesiącach.

Patrząc na agendę w Europie dzisiaj, BOE jest kluczowym wydarzeniem ryzyka, a bank centralny w dużej mierze oczekuje podwyżki stopy o 50 pb – do 1,75%. Ale uważaj na wszelkie subtelne zmiany językowe – podobnie jak Fed i RBA – gdy przechodzimy do tego etapu cyklu zacieśniania dla banków centralnych, biorąc pod uwagę spowolnienie gospodarcze. W przypadku Wielkiej Brytanii wysoka inflacja i kryzys kosztów utrzymania są kluczowymi czynnikami osłabiającymi perspektywę i mogą spowodować bardziej ostrożne/gołębie przyjęcie przez BOE.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.