GBP/USD UTRZYMUJE SIĘ PRZY WZROSTACH W OKOLICACH 1,2180 POMIMO WYŻSZEGO KONSENSUSU DLA AMERYKAŃSKIEJ INFLACJI PCE

GBP/USD utrzymuje zyski w ciągu dnia w okolicach 1,2180, ponieważ DXY oddał pięciodniową poduszkę.
Wyższy konsensus dla PCE w USA skłania do dalszych podwyżek stóp.
BOE może ogłosić podwyżkę stóp o 50 pb na posiedzeniu w sprawie polityki pieniężnej w przyszłym tygodniu.
Para GBP/USD pokazuje ruchy tam iz powrotem w wąskim zakresie 1,2168-1,2183 podczas sesji azjatyckiej. Kabel pozostawał w uścisku byków przez ostatnie dwa tygodnie po tym, jak indeks dolara amerykańskiego (DXY) przesunął się na negatywną trajektorię w związku z niższymi długoterminowymi oczekiwaniami inflacyjnymi. Tymczasem DXY poddał się w okolicach 3% i szykuje się na kolejne spadki, ponieważ oznaki recesji nasilają się w USA.

DXY naruszył pięciodniowe wsparcie 106,06 i nieuchronnie zbliża się nowe miesięczne minimum. W dzisiejszej sesji pokazowym wydarzeniem będzie publikacja wskaźnika inflacji PCE w USA. Oczekuje się, że preferowany przez Rezerwę Federalną (Fed) wskaźnik inflacji wzrośnie do 6,7% z wcześniejszej wartości 6,3%.

Bez wątpienia dalsze zaostrzenie polityki jest widoczne, ponieważ presja cenowa nie wykazała jeszcze sygnałów o wyczerpaniu. Zgodnie z komentarzem prezesa Fed, Jerome’a ​​Powella, cel dla stóp procentowych do końca 2022 r. wynosi 3,5%. Oznacza to, że przestrzeń do dalszych podwyżek stóp łącznie o 100 punktów bazowych (pb) przy obecnych stopach na poziomie 2,25-2,50 %.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.