CAC 40: wzrost trwa przed nowymi wskaźnikami

Oczekuje się, że paryska giełda będzie zielona w piątek rano, ponieważ wyniki przedsiębiorstw nadal podnoszą rating na rynku, który pozostaje ostrożny w oczekiwaniu na nowe wskaźniki ekonomiczne.

Około 8:15 wygasający w lipcu kontrakt „przyszły” na indeks CAC 40 wzrósł o 49,5 pkt do 6387,5 pkt, co sugeruje otwarcie o około 0,8%.

W całym lipcu indeks paryski zyskał na razie prawie 7%, co wróży łagodniejszą drugą połowę po 17%, które porzucił w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku.

Rynki nadal jednak nękane są licznymi niepewnościami dotyczącymi zarówno tempa zacieśniania monetarnego zainicjowanego przez główne banki centralne, jak i możliwości rychłego powrotu do recesji.

Wczorajsze ogłoszenie o 0,9% spadku amerykańskiego PKB w drugim kwartale wprawiło w zakłopotanie wielu interesariuszy, wzmacniając scenariusz recesji, ale także torując drogę do możliwego złagodzenia Fed.

Trend na zachodnich giełdach powinien zależeć od wielu wskaźników ekonomicznych danego dnia, ponieważ inwestorzy zwrócą uwagę na całą serię statystyk w ciągu najbliższych kilku godzin.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.