Bank Centralny uznał, że szansa, że ​​komisja rządowa pozwoli na sprzedaż rosyjskich „córek” zagranicznych banków, jest niewielka

Prawdopodobieństwo, że komisja rządowa zezwoli na sprzedaż rosyjskich „spółek zależnych” zagranicznych banków, jest niewielkie – powiedziała podczas piątkowej konferencji prasowej szefowa banku centralnego Elwira Nabiullina.


„Jeśli chodzi o sprzedaż rosyjskich filii zagranicznych banków, jeśli negocjacje są w toku, w każdym razie wydaje mi się, że konieczne jest nawet wcześniejsze uzyskanie zgody komisji rządowej” – powiedział Nabiullina.

„Prawdopodobieństwo uzyskania tych zezwoleń jest niewielkie, ujmijmy to w ten sposób” – powiedział szef Banku Centralnego.

W zeszłym tygodniu rosyjski wiceminister finansów Aleksiej Moisejew powiedział, że władze nie wydadzą zgody na sprzedaż rosyjskich aktywów przez zagraniczne banki w odpowiedzi na działania podjęte przeciwko rosyjskim bankom za granicą. Odpowiadając na pytanie o perspektywy przeniesienia filii zagranicznych banków na uczestników rynku lokalnego, Moiseev powiedział, że na razie ta opcja nie jest na porządku dziennym, ale nie wykluczył jej pojawienia się.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.