Sbierbank i VTB po obniżeniu stawki Banku Centralnego obniżą oprocentowanie kredytów

Sbierbank i VTB, po obniżeniu kluczowej stawki Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej, ogłosiły obniżkę oprocentowania kredytów hipotecznych i plany obniżenia oprocentowania kredytów konsumenckich.

Po spotkaniu w piątek rada dyrektorów Banku Rosji podjęła decyzję o obniżeniu kluczowej stopy o 150 punktów bazowych za jednym razem , do 8% w skali roku.

„Po dzisiejszej decyzji regulatora VTB planuje obniżyć oprocentowanie całej linii produktów kredytowych, w tym kredytów mieszkaniowych. Ostateczne parametry obniżki określimy w najbliższym czasie, biorąc pod uwagę retorykę regulatora i działania innych graczy” – poinformowała służba prasowa banku.

VTB planuje obniżyć oprocentowanie kredytów hipotecznych do 9,9% od 25 lipca. „Od poniedziałku VTB poprawia warunki kredytów hipotecznych, zmniejszając minimalną stopę procentową o 0,6 punktu procentowego. Kredytobiorcy będą mogli uzyskać kredyty mieszkaniowe już od 9,9% w skali roku” – podał bank.

Minimalna stopa kredytu hipotecznego jest dostępna z dyskontem 0,3 p.p. dla klientów płacowych, a także korzystających z bezpiecznych usług rozliczeniowych i elektronicznej rejestracji podczas transakcji. Dostępne będzie również refinansowanie kredytu hipotecznego w wysokości 9,9%.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.