Republika Środkowoafrykańska planuje stworzyć własną walutę cyfrową do trzeciego kwartału

Republika Środkowoafrykańska zamierza stworzyć własną walutę cyfrową Sango Coin do trzeciego kwartału tego roku.

„Sango Coin będzie walutą nowej generacji” – powiedział prezes Faustin-Archange Touadéra podczas briefingu online.

Ministerstwo Finansów Republiki Środkowoafrykańskiej będzie właścicielem 20% nowej waluty cyfrowej, zgodnie z oficjalną stroną internetową projektu. Sango Coin może być używany do handlu zasobami kraju i świadczenia usług rządowych, w tym obywatelstwa, miejsca zamieszkania i własności ziemi.

„Republika Środkowoafrykańska ma górę zasobów – złoto, diamenty, rzadkie minerały. Sango Coin zapewni bezpośredni dostęp do naszych zasobów całemu światu” – powiedział Tuadera.

Wcześniej w kwietniu Republika Środkowoafrykańska uznała bitcoin za prawny środek płatniczy, stając się pierwszym krajem w Afryce, który przyjął kryptowalutę jako „walutę bazową” i drugim na świecie po Salwadorze.

CAR planuje stworzyć krypto-gospodarkę opartą na inwestycjach prywatnych. Ambicje tego kraju są jednak kwestionowane przez wielu analityków, gdyż Republika Środkowoafrykańska jest jednym z najbiedniejszych krajów w Afryce o słabo rozwiniętej infrastrukturze. Tylko 557 000 osób na prawie pięć milionów ma dostęp do Internetu.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.