Przedsiębiorcy będą mogli zarejestrować działalność gospodarczą za pośrednictwem klucza stanowego

Podpisanie dokumentów dotyczących państwowej rejestracji osoby prawnej lub indywidualnego przedsiębiorcy stało się dostępne za pomocą aplikacji mobilnej „Goskey”, informuje w środę serwis prasowy Ministerstwa Rozwoju Cyfrowego Federacji Rosyjskiej.

Agencja uruchomiła projekt wspólnie z Federalną Służbą Podatkową (FTS).

Aby skorzystać z usługi, musisz najpierw przygotować dokumenty na stronie internetowej Federalnej Służby Podatkowej Rosji za pośrednictwem usługi State Online Business Registration. „Wygenerowany pakiet dokumentów można podpisać bez wychodzenia z domu, korzystając z aplikacji mobilnej Goskey. Po podpisaniu w aplikacji Goskey dokumenty zostaną automatycznie przesłane do kontroli” – czytamy w komunikacie.

Rejestrując indywidualnego przedsiębiorcę i LLC ze standardową kartą, wynik można uzyskać w ciągu jednego dnia.

Do uzyskania certyfikatu UKEP w Kluczu Państwowym potrzebne jest zweryfikowane konto w Służbach Państwowych, smartfon z modułem NFC oraz paszport biometryczny nowej generacji (zawiera chip z danymi osobowymi, który umożliwia identyfikację obywatela).

Aplikacja Goskey została opracowana w 2021 roku w celu skalowania technologii mobilnego podpisu elektronicznego podczas odbierania usług publicznych i komercyjnych.

W aplikacji można bezpłatnie uzyskać ulepszony niekwalifikowany podpis elektroniczny (UNEP) lub ulepszony kwalifikowany podpis elektroniczny (ECES). Mogą służyć do elektronicznego podpisywania dokumentów.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.