Dolar spada do 3-tygodniowego minimum w związku z wątpliwościami dotyczącymi ścieżki Fed

Kurs dolara wobec głównych walut światowych spada w piątek, ponieważ handlowcy zaczynają rewidować swoje prognozy dotyczące dalszej ścieżki głównej stopy procentowej Systemu Rezerwy Federalnej, pisze Trading Economics.

Indeks obliczany przez ICE, który pokazuje dynamikę dolara w stosunku do sześciu walut (euro, frank szwajcarski, jen, dolar kanadyjski, funt szterling i korona szwedzka), spada podczas handlu o 0,5%, po aktualizacji o co najmniej trzy tygodnie. Szerszy indeks dolara WSJ spadł o 0,3%.

O 9:07 czasu moskiewskiego cena pary euro/dolar wynosi 1,0213 USD, w porównaniu do 1,0198 USD na zamknięciu w czwartek, euro dodaje 0,1%.

Wartość funta również rośnie o 0,1% do 1,2193 USD wobec 1,2178 USD na zamknięciu poprzedniej sesji.

Tymczasem w parze z jenem waluta amerykańska spada o 0,9% do 133,01 jena wobec 134,25 jena dzień wcześniej. Jen skoczył do sześciotygodniowego maksimum.

Popyt na jena, uważanego za aktywo defensywne, wzrósł po publikacji danych wskazujących na nieoczekiwane kurczenie się amerykańskiej gospodarki drugi kwartał z rzędu, co odpowiada technicznej definicji recesji.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.