X5 uzgodnił z Rosselchoznadzorem współpracę w zakresie identyfikowalności produktów

X5 Retail Group, największy sprzedawca detaliczny w Rosji, uzgodnił z Rosselchoznadzorem współpracę w zakresie identyfikowalności produktów.

Porozumienie regulujące współpracę w celu poprawy identyfikowalności towarów na półkach sklepów detalicznych podpisali prezes X5 Ekaterina Lobacheva i szef Rosselkhoznadzor Sergey Dankvert.

Agencja przekaże informacje o naruszeniach dostawców X5, m.in. w zakresie rejestracji elektronicznych weterynaryjnych dokumentów towarzyszących w FGIS „Merkury”, zapewni to kupującym bezpieczeństwo i jakość produktów – poinformował w oświadczeniu Rosselchoznadzor.

„Zawarcie takich umów pomaga usprawnić naszą pracę i poprawić jakość nadzoru w odniesieniu do bezpieczeństwa produktów. Z kolei biznes ma większe możliwości rozwoju, a użytkownicy końcowi nabierają pewności co do jakości produktów” – powiedział Dankvert. (jego słowa są cytowane w komunikacie).

X5 był zaangażowany w testowanie i wdrażanie systemu FGIS „Mercury” (elektroniczny system certyfikacji weterynaryjnej) od pierwszego etapu jego pilotażu w 2016 roku.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.