Kurs euro (EUR), dolara (USD), franka (CHF) oraz funta szterlinga (GBP) we wtorek, 5 paździerika. GBP/USD zyskuje szósty dzień z rzędu i wspina się do dwutygodniowego maksimum!

GBP/USD zyskuje na popularności szósty dzień z rzędu i wspina się do dwutygodniowego maksimum.
Zwrot brytyjskiego rządu dotyczący znoszenia wyższych stawek podatkowych nadal podnosi funta szterlinga.


USD wydłuża swój ostatni gwałtowny zjazd i oferuje dodatkowe wsparcie

Para GBP/USD przyciąga pewne spadki w pobliżu regionu 1,1280 i we wtorek szósty dzień z rzędu staje się dodatnia. Tempo podnosi ceny spot do dwutygodniowego maksimum, z powrotem powyżej poziomu 1,1400 podczas wczesnej sesji europejskiej i jest sponsorowane przez kombinację czynników.

Zwrot brytyjskiego rządu, by odwrócić kontrowersyjny plan obniżek podatków, ogłoszony w minibudżecie w zeszłym tygodniu, nadal wspiera funta brytyjskiego. Z drugiej strony dolar amerykański przedłuża swoje ostatnie gwałtowne osłabienie z dwóch dekad maksimum w związku z trwającym spadkiem rentowności obligacji skarbowych USA i oferuje dodatkowe wsparcie dla pary GBP/USD.

Bank Anglii potwierdził swoją gotowość do zakupu długoterminowych obligacji skarbowych o wartości do 5 miliardów funtów i odciągnął rentowność amerykańskich obligacji skarbowych dalej od wieloletniego szczytu, który został osiągnięty w zeszłym tygodniu. Poza tym, dominujący nastrój do ograniczania ryzyka – na co wskazuje silny wzrost na światowych rynkach akcji – jest postrzegany jako kolejny czynnik obciążający bezpieczną przystań.

Wraz z ostatnią nogą w górę para GBP/USD potwierdza wybicie przez prawie dwumiesięczny opór spadkowej linii trendu. Mogło to już przygotować grunt pod przedłużenie niedawnego ożywienia z rekordowego minimum osiągniętego w zeszły poniedziałek. Wobec braku jakichkolwiek danych makro z Wielkiej Brytanii ceny spot pozostają na łasce dynamiki cen USD.

Później, podczas wczesnej sesji w Ameryce Północnej, handlowcy będą czerpać wskazówki z amerykańskiej listy ekonomicznej – obejmującej publikację danych JOLTS Job Openings i Factory Orders. To, wraz z wystąpieniami członków FOMC, rentowności obligacji w USA i szerszy sentyment do ryzyka będzie napędzać popyt na USD i dać znaczący impuls parze GBP/USD.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.