Nieruchomości: obowiązek audytu domów energochłonnych może zostać ponownie odłożony

Wstępnie zaplanowane na wrzesień 2022 r. wdrożenie obowiązkowego audytu energetycznego mieszkań z oceną F lub G w DPE powinno nastąpić dopiero w 2023 r. Specjaliści nie mieliby czasu na wypełnienie szablonów raportów. Od 2023 roku jednostki te powinny jednak podlegać zamrożeniu czynszu.
Mieszkania sklasyfikowane jako F lub G w DPE (Energy Performance Diagnosis) powinny zostać poddane audytowi energetycznemu przed jakąkolwiek sprzedażą od 1 września 2022 roku . Obowiązek ten nałożony na mieszkania uważane za sita termiczne będzie wreszcie mógł zostać ponownie odłożony. Przygotowywany dekret mógł rzeczywiście ustalić datę wejścia w życie 1 stycznia 2023 r., wskazuje strona Les Échos w środę 27 lipca 2022 r.

Brak sfinalizowanego modelu
Przypominamy, że wprowadzenie tego środka wprowadzonego ustawą o klimacie i odporności z 2021 r. pierwotnie zaplanowano na 1 stycznia 2022 r . z pierwszym opóźnieniem . Tym razem odroczenie wiązałoby się z faktem, że szablony raportów nie są jeszcze gotowe. „Ramka audytu energetycznego – czyli formalizm raportu, który zostanie przekazany klientowi – nie jest sfinalizowana” – wyjaśnił Thierry Marchand, prezes CDI-Fnaim, Izby Diagnostów Nieruchomości Krajowej Federacji pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Oczywiście żadne oprogramowanie nie mogło być przygotowane do przeprowadzenia tych audytów.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.