Ciągła walka o euro jest złym znakiem tego, co nadejdzie

Euro jest obecnie najgorzej radzącą się główną walutą, spadła o 0,4% w stosunku do dolara do 1,0160.

Sprawy nie wyglądają dobrze dla euro, ponieważ nadal walczy o utrzymanie się na powierzchni pomimo wszystkiego, co dzieje się w przestrzeni głównych walut. Dolar był głównym celem Fedu, ale euro traci dziś nieco na uwadze, ponieważ spada dalej. Jeśli nie jest to złowieszczy sygnał, nie jestem pewien, co jeszcze można wynieść z niezdolności euro do zerwania się z parkietu.

Podczas gdy większość głównych walut odnotowuje niewielki wzrost w stosunku do dolara, euro ma trudności z przekroczeniem poziomu zniesienia Fib 50,0 na poziomie 1,0283. W rzeczywistości wspólna waluta z trudem walczyła nawet z tym poziomem i nie było zbytniego optymizmu po decyzji w sprawie polityki EBC z zeszłego tygodnia.

Dane i nastroje gospodarcze nadal się pogarszają, a dzisiejszy odczyt zaufania gospodarczego spadł do 17-miesięcznych minimów.

Rosnąca inflacja, bank centralny, który ma tendencję do pogrążania się tylko w recesji, zbliżający się kryzys gazowy przed zimą i najgorsze? Wydaje się, że nie ma zbyt wiele ulgi na żadnych frontach, nawet gdy okopujemy się w drugiej połowie roku. Jasne, problemy z łańcuchem dostaw nieco się złagodziły, a ceny energii spadły do ​​wrzenia, ale kontynuacja konfliktu rosyjsko-ukraińskiego tylko gwarantuje, że jest więcej odosobnionych problemów niż obecnie wspólnych rozwiązań dla strefy euro.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.