USD/CHF ODBIJA SIĘ OD KILKUTYGODNIOWEGO MINIMUM, Z POWROTEM W OKOLICACH 0,9600 PRZED PKB USA

USD/CHF odwraca spadki w ciągu dnia do najniższego poziomu od 4 lipca przy odradzającym się popycie na USD.
Dobry wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych pomaga USD zatrzymać spadek po FOMC.
Obawy przed recesją mogą wzmocnić bezpieczny CHF i ograniczyć kurs przed odciskiem PKB USA.
Para USD/CHF spada do trzyipółtygodniowego minimum w pierwszej połowie europejskiej sesji w czwartek, choć udaje się znaleźć wsparcie na niższych poziomach. Ceny spot powróciły teraz do okolic 0,9600, chociaż próba ożywienia nie była przekonująca.

Ponieważ inwestorzy spoglądają na mniej jastrzębie FOMC, dolar amerykański odnotowuje solidne odbicie od najniższego poziomu od 6 lipca, który dotknął wcześniej w ten czwartek, dzięki dobremu wzrostowi rentowności amerykańskich obligacji skarbowych. Okazuje się, że jest to kluczowy czynnik, który zapewnia pewne wsparcie parze USD/CHF.

Przewodniczący Fed Jerome Powell w środę złagodził obawy o bardziej agresywne zaostrzenie polityki. Rynki wydają się jednak przekonane, że Fed będzie musiał podnosić 50 pb na każdym posiedzeniu w pozostałej części tego roku, co z kolei działa jak wiatr w tył dla rentowności amerykańskich obligacji.

Tymczasem nocny optymistyczny ruch na amerykańskich rynkach akcji wydaje się dość szybko zanikać w obliczu rosnących obaw o globalne spowolnienie gospodarcze. Stanowi to wsparcie dla bezpiecznego franka szwajcarskiego i może powstrzymać wszelkie znaczące wzrosty pary USD/CHF.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.