Sygnał walutowy EUR/USD: w momencie przełamania do 1,03500

Cena EUR/USD pozostała w poniedziałkowy poranek w wąskim przedziale, ponieważ inwestorzy przesunęli się na nowy miesiąc. Para była notowana po 1,0226, co było wyższe niż minimum z zeszłego miesiąca wynoszące 0,9956 i minimum z zeszłego tygodnia wynoszące 1,0099.

Para EUR/USD znajduje się w fazie konsolidacji, ponieważ rynek odzwierciedla działania Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i Rezerwy Federalnej z zeszłego miesiąca .

EBC, w zaskakującej decyzji, zdecydował się podać swoją pierwszą stopę procentową o 50 punktów bazowych. Wzrost ten był większy niż mediana szacowana na 0,25%.

Bank kierowany przez Christine Lagarde ostrzegł również, że będzie nadal podnosić stopy procentowe na nadchodzących posiedzeniach, aby walczyć z inflacją. Wstępne dane opublikowane w piątek pokazały, że inflacja w bloku nadal rosła w lipcu wraz ze wzrostem kosztów energii. Inflacja wzrosła o 8,9%, co było najwyższym poziomem odnotowanym przez Eurostat.

Konsoliduje się również EUR/USD, ponieważ inwestorzy skupili się na zeszłotygodniowej decyzji Rezerwy Federalnej. W odpowiedzi na rosnącą inflację Fed zdecydował się na podwyżkę stóp procentowych o 0,75% drugi miesiąc z rzędu. Wzrost ten doprowadził do wzrostu stóp procentowych od początku roku do 225 punktów bazowych, co czyni go najbardziej jastrzębim, jakim Fed był od dziesięcioleci.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.