Bank Centralny omawia z uczestnikami rynku różne scenariusze sankcji i ich konsekwencje

Biorąc pod uwagę nieprzewidywalność realizacji scenariuszy sankcji, Bank Rosji modeluje różne opcje ich wpływu na rosyjskie rynki finansowe – poinformował serwis prasowy Banku Centralnego.

Obecnie wśród organizacji infrastrukturalnych rynku finansowego na Krajowy Depozyt Rozliczeniowy (NSD, część grupy Moskiewskiej Giełdy) nakładane są sankcje blokujące. Unia Europejska nałożyła na niego sankcje na początku czerwca. Nie nałożył sankcji na samą Mosbirzha i EU National Clearing Center, ani giełda, ani spółki z jej grupy nie znajdują się na amerykańskiej liście SDN.

29 lipca Forbes poinformował , że Bank Centralny omawia z uczestnikami rynku mechanizm kształtowania kursu dolara w przypadku zakończenia notowań giełdowych. Jak podają źródła publikacji, około dwa miesiące temu pierwsza wiceprezes Banku Centralnego Ksenia Judajewa odbyła duże spotkanie z uczestnikami obrotu dewizowego, na którym powstał scenariusz nałożenia sankcji na moskiewską giełdę i KPK. dyskutowane. „To trudna opcja, w której wszystkie fundusze klientów w NCC zostaną zamrożone, a handel dolarem i euro na moskiewskiej giełdzie zostanie wstrzymany” – powiedział jeden z rozmówców Forbesa.

„Ograniczenia sankcyjne stale się zmieniają. Aby zapewnić ochronę klientów i sprawne działanie systemu finansowego, Bank Rosji przeprowadza symulacje różnych scenariuszy z uczestnikami rynku i organizacjami infrastrukturalnymi” – powiedział serwis prasowy Banku Centralnego, komentując na tej publikacji.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.