Sygnał walutowy EUR/USD: miejsce na większe spadki przed danymi o sprzedaży detalicznej w UE

Para EUR/USD nadal spadała, ponieważ napięcia między USA i Chinami utrzymywały się po wizycie Nancy Pelosi na Tajwanie. W rezultacie Chiny przeprowadziły kilka manewrów wojskowych i wystrzeliły rakiety wokół cieśniny tajwańskiej.

Administracja Joe Bidena powiedziała, że ​​polityka USA wobec Tajwanu nie uległa zmianie. Mimo to istnieje prawdopodobieństwo, że konflikt między dwiema największymi gospodarkami będzie kontynuowany w najbliższym czasie. Historycznie dolar amerykański ma tendencję do zyskiwania w czasach dużej niepewności.

Kurs EUR/USD również cofnął się po stosunkowo słabych danych z ofert pracy w USA. Według resortu pracy 30 czerwca liczba wakatów w USA wyniosła 10,7 mln. Był to gwałtowny spadek z 11,3 mln odnotowanych pod koniec maja.

Dane pojawiły się trzy dni przed oficjalnymi danymi o zatrudnieniu w USA. Analitycy spodziewają się, że liczby ujawnią, że zatrudnienie spadło w lipcu, ponieważ firmy kontynuowały cięcie kosztów. Firmy takie jak Walmart, Shopify i Target ogłosiły plany zmniejszenia liczby pracowników.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.