Siemens Energy przewiduje większą niż oczekiwano roczną stratę netto

Siemens Energy powiedział w poniedziałek, że spodziewa się większej niż oczekiwano straty netto w 2022 r., ze względu na opłatę w wysokości około 200 milionów euro związaną z restrukturyzacją rosyjskiej działalności.

Firma, która utrzymuje turbiny na stacji sprężarek Nord Stream 1 Portowaja, podała, że ​​jej roczna strata netto przekroczy stratę netto z 2021 r., która wyniosła 560 mln euro, ze względu na to obciążenie przedstawione jako element wyjątkowy.

Siemens Energy, spółka spin-off firmy Siemens, która posiada większościowy udział w producencie turbin wiatrowych Siemens Gamesa, wcześniej prognozowała roczną stratę netto równą zeszłorocznemu.

Grupa ogłosiła w marcu, że zaprzestanie wszelkiej nowej działalności w Rosji po inwazji na Ukrainę, dodając, że sprzedaż stanowi tylko niski jednocyfrowy procent („niski jednocyfrowy”) jej całkowitego obrotu w wysokości 28,48 mld euro.

Siemens Energy wskazał również, że wyniki Siemens Gamesa zaważyły ​​na jego wynikach, podczas gdy planuje kupić saldo specjalisty od turbin wiatrowych, którego jeszcze nie posiada, za 4,05 mld euro.

„Spodziewamy się, że nowy zarząd Siemens Gamesa wdroży rygorystyczny plan naprawczy”, powiedział Christian Bruch, prezes zarządu Siemens Energy, tydzień po tym, jak źródła poinformowały Reutersa, że ​​Siemens Gamesa rozważa redukcję 2500 miejsc pracy.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.