Rynek obligacji nie straszy już inflacją

Stopa inflacji 5-letniego progu rentowności do 2,64%

US breakevens przez 5 lat

Ten wykres nie przyciąga w tej chwili wystarczającej uwagi.

Rynek obligacji nie widzi już dużego problemu z inflacją. Pięcioletnie rentowności spadły do ​​2,64% z wysokiego poziomu 3,7% pod koniec kwietnia.

Rynek otrzymał wiadomość, że Fed oswoi ceny, nawet jeśli będzie to wymagało recesji. W połączeniu z najwyższymi cenami funduszy Fed na poziomie 3,50-3,75% i wygląda na to, że mamy już widoczność na szczyt.

Ogólnie rzecz biorąc, rynek nie czeka na wielki zwrot, ale do momentu, w którym widać, kiedy nadejdzie. W tej chwili jest to nękane obawami o recesję i jest to uzasadnione, ale zakresy 3,50% nie są paraliżujące, a trwający spadek progów rentowności jest zachęcający. Może to również oznaczać, że widzieliśmy szczyt rentowności obligacji skarbowych z 10-30 lat.

Warto zauważyć, że poziom 2,64% nadal znajduje się powyżej poziomu sprzed COVID w przedziale 1,80-2,0%, ale w tej chwili Fed prawdopodobnie zadowoli się wszystkim poniżej 3%.

Martwię się, że gdy rynki ryzyka staną się solidniejsze, a konsumenci poczują się nieco lepiej, dostaniemy kolejną rundę inflacji towarów . To może zbliżyć ceny do 4% i zmusić Fed do dalszych podwyżek.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.