PROGNOZA CEN ZŁOTA: XAU/USD POZOSTAJE W DEFENSYWIE, SPADKI WYDAJĄ SIĘ ZŁAGODZONE

Złoto obniżyło się w poniedziałek przy umiarkowanym umocnieniu USD i wzroście rentowności obligacji amerykańskich.
Obawy przed recesją zaważyły ​​na nastrojach inwestorów i zapewniły pewne wsparcie dla XAU/USD.
Uwaga pozostaje skupiona na decyzji FOMC i ważnych danych ekonomicznych z USA z tego tygodnia.
Złoto rozpoczęło nowy tydzień z łagodniejszą nutą i oddaliło się dalej od ponad tygodniowego maksimum, wokół regionu 1739 USD, który dotknął w piątek. Jednak XAU/USD zdołał nieco odrobić straty z dziennego minimum i ostatnio był widziany w handlu ze skromnymi stratami w ciągu dnia, tuż powyżej poziomu 1725 USD.

Perspektywy bardziej agresywnego zacieśniania polityki przez główne banki centralne nie pomogły złocie w kapitalizacji zeszłotygodniowego odbicia od regionu 1680 USD, czyli najniższego poziomu od marca 2021 r. Poza tym wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych pomógł ożywić Popyt na dolara amerykańskiego i wywarł pewną presję na spadek cen towarów denominowanych w dolarach.

Jednak minusy pozostają złagodzone w dominującym środowisku ograniczania ryzyka, które ma tendencję do wzmacniania złotego bezpiecznego schronienia. Nastroje rynkowe pozostają kruche w obliczu obaw o globalne spowolnienie gospodarcze. Obawy podsycała rozczarowująca publikacja wstępnych danych PMI ze strefy euro i USA w piątek, która osłabiła zaufanie inwestorów.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.