Na cenę złota wpłynęły obawy przed recesją i jastrzębią retorykę Fed (Rezerwa Federalna)

Ropa naftowa
Łatwy handel ropą, który wszyscy kochali przez większą część pierwszego półrocza, zniknął, ponieważ podstawy się pomieszały. Decyzja OPEC+ o utrzymaniu planowanej podwyżki ropy o 648 000 baryłek dziennie w sierpniu poszła zgodnie z oczekiwaniami, ale inwestorzy bardziej skupiają się na podróży prezydenta Bidena do Arabii Saudyjskiej. Biden będzie próbował skłonić sojusz z Zatoką Perską do pompowania większej ilości ropy, a jeśli mu się uda, ropa może wstępnie przetestować poziom poniżej 100 USD.

Perspektywy popytu mogą się pogorszyć, ponieważ zużycie benzyny rozczarowało pomimo ładnej pogody na początek letniego sezonu jazdy. Konsument zmaga się z powszechną inflacją, więc benzyna za pięć dolarów będzie oznaczać krótsze podróże i prawdopodobnie mniej podróży dla wielu gospodarstw domowych.

Zmagania Golda trwają
Biedny kwartał złota nie mógł zakończyć się wystarczająco szybko. Złoto ma problemy, ponieważ nieubłaganie silny dolar był napędzany przez agresywne wezwania Fed do zaostrzenia polityki pieniężnej, które wywołały rosnące obawy o recesję. Nawet jeśli ulubiony wskaźnik inflacji Fed spada nieco szybciej niż oczekiwano, nikt nie powinien śmiało mówić, że szczyt inflacji trwa już mocno.

Jeśli złoto stanie się brzydsze dla złota w następnym tygodniu handlu, powinno mieć znaczące wsparcie na poziomie 1785 USD, które może się utrzymać, ponieważ szczyt dolara może mieć miejsce.

Ten artykuł służy wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest to doradztwo inwestycyjne ani rozwiązanie dotyczące kupna lub sprzedaży papierów wartościowych. Opinie są autorami; niekoniecznie firmy OANDA Corporation lub któregokolwiek z jej podmiotów stowarzyszonych, zależnych, członków kadry kierowniczej lub dyrektorów. Handel lewarowany wiąże się z wysokim ryzykiem i nie jest odpowiedni dla wszystkich. Możesz stracić wszystkie zdeponowane środki.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.