KURS USD/CHF SPADA PONIŻEJ POZIOMU 0,9700, PRAWIE OD DWÓCH TYGODNI W OBLICZU SŁABOŚCI USD O SZEROKIEJ BAZIE

Kurs USD/CHF był świadkiem intensywnej wyprzedaży we wtorek i spadł do prawie dwutygodniowego minimum.
Trwający spadek kursu USD z dwuletniego maksimum nadal wywierał presję.
Podwyższone rentowności obligacji w USA, impuls do podejmowania ryzyka może pomóc ograniczyć głębsze straty głównych spółek.
Para USD/CHF spotkała się we wtorek ze świeżą podażą w pobliżu obszaru 0,9785 i przedłużyła spadek zniesienia z wielotygodniowego maksimum osiągniętego w zeszły czwartek. Sprzedaż w ciągu dnia nabrała tempa podczas europejskiej sesji i sprowadziła ceny spot do poziomów poniżej 0,9700, czyli do prawie dwutygodniowego minimum.

Dolar amerykański przedłużył spadek realizacji zysków z dwuletniego maksimum w obliczu cofnięcia się zakładów na masową podwyżkę stóp procentowych o 100 punktów bazowych przez Rezerwę Federalną w lipcu. W rzeczywistości kilku członków FOMC powiedziało w zeszłym tygodniu, że nie są za większą podwyżką stóp, niż wyceniały rynki po publikacji gorącej inflacji konsumenckiej w USA.

Na USD dodatkowo naciskał silny wzrost popytu na wspólną walutę, wzmocniony przez doniesienia, że ​​EBC będzie dyskutował o podwyżce stóp o 25 lub 50 pb na czwartkowym posiedzeniu. To z kolei nadal wywierało presję w dół na parę USD/CHF, chociaż kombinacja czynników może pomóc ograniczyć dalsze straty.

Impuls ryzyka – na co wskazuje ogólnie pozytywny ton wokół rynków akcji – może osłabić bezpiecznej przystani franka szwajcarskiego i zapewnić pewne wsparcie parze USD/CHF. Co więcej, inwestorzy wydają się być przekonani, że niedawny wzrost inflacji konsumenckiej w USA do najwyższego poziomu od czterech dekad zmusi Fed do większej podwyżki stóp w dalszej części roku.

Spekulacje nadal wspierały wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, co powinno działać jak wiatr w tył dla dolara. Podstawowe tło wspiera perspektywy pojawienia się niektórych zakupów wokół pary USD/CHF, co gwarantuje pewną ostrożność niedźwiedziom handlowcom i przed pozycjonowaniem się na dalszy ruch deprecjacyjny.

Uczestnicy rynku oczekują teraz danych z amerykańskiego rynku nieruchomości – pozwoleń na budowę i rozpoczęcia budowy mieszkań – które zostaną opublikowane później, podczas wczesnej sesji północnoamerykańskiej. To, wraz z rentownościami obligacji amerykańskich, może wpłynąć na USD. Traderzy będą dalej czerpać wskazówki z szerszego sentymentu do ryzyka, aby wykorzystać krótkoterminowe okazje wokół pary USD/CHF.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.