ANALIZA CEN GBP/USD: SPADKI PONIŻEJ 1,1800, DALSZE SPADKI POZOSTAJĄ NA KARTACH

GBP/USD był świadkiem agresywnej wyprzedaży w czwartek przy niesłabnącym zainteresowaniu kupnem USD.
Formacja kanału opadającego wspiera perspektywy dalszego, krótkoterminowego ruchu deprecjacyjnego.
Lekko wyprzedany RSI na wykresie dziennym sugeruje, że niedźwiedzie mogą zatrzymać się w pobliżu poziomu 1,1700.
Para GBP/USD zwiększyła swoje duże straty w ciągu dnia i spadła do najniższego poziomu od marca 2020 r., poniżej poziomu 1,1800 w ciągu ostatniej godziny. Nieustające kupowanie dolara amerykańskiego nabrało tempa podczas wczesnej sesji w Ameryce Północnej, co z kolei było postrzegane jako kluczowy czynnik ostatniego osłabienia.

Z technicznego punktu widzenia próba odbicia w środę osłabła w pobliżu oporu konfluencji 1,1965-1,1970. Region ten obejmuje górny koniec dwuipółtygodniowego kanału zstępującego oraz 50-okresową SMA na wykresie 4-godzinnym. Późniejszy upadek może być postrzegany jako nowy impuls dla niedźwiedzi traderów i wspiera perspektywy przedłużenia trwającego ruchu deprecjacyjnego.

W związku z tym, pewna słabość w kontynuacji kwestionowania wsparcia kanału opadającego, wokół znaku okrągłego 1,1700, pozostaje wyraźną możliwością. To powiedziawszy, RSI (14) na wykresie dziennym już miga nieco wyprzedanymi warunkami. To z kolei sugeruje, że niedźwiedzie handlowcy mogą zatrzymać się w pobliżu wspomnianego uchwytu, co może skłonić do krótkoterminowego krótkoterminowego ruchu wokół pary GBP/USD.

Jednak każda próba odbicia może teraz napotkać sztywny opór w pobliżu poziomu 1,1800. Następnie pojawia się opór w pobliżu regionu 1,1830-1,1835, powyżej którego para GBP/USD może dążyć do odzyskania okrągłej wartości 1,1900. Każdy dalszy ruch w górę może być postrzegany jako okazja do sprzedaży i grozi szybkim fiaskiem w pobliżu wspomnianego zbiegu, obecnie w okolicach 1.1925-1.1930.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.