Wyprzedaż dolara! Dolar (EUR/USD) nadal traci przy spadku rentowności. Co się dzieje na Forex?

EUR/USD dodaje się do pozytywnego początku tygodnia blisko 0,9900.
Dolar nadal traci przy spadku rentowności.
Lagarde z EBC uczestniczy w wydarzeniu na Cyprze.
Optymizm wokół europejskiej waluty pozostaje dobry i zdrowy i motywuje EUR/USD do flirtu z granicami kluczowej bariery na poziomie 0,9900 we wtorek.

KURS EUR/USD WZRASTA W ZWIĄZKU Z NASTAWIENIEM NA RYZYKO, PATRZY NA LAGARDE
Kurs EUR/USD dodaje się do poniedziałkowego wzrostu i zbliża się do regionu 0,9900 w wyniku kontynuacji wyprzedaży dolara i dodatkowej poprawy w wszechświecie związanym z ryzykiem. W związku z tym para wchodzi w drugi tydzień z rzędu z zyskiem po osiągnięciu dna w pobliżu 0,9350 pod koniec września.

Pozytywny ton wokół pary pojawia się w wyniku dalszego zniesienia rentowności niemieckich 10-letnich bundów, które już testują region 1,80% po osiągnięciu świeżych wieloletnich szczytów około 2,35% w zeszłym tygodniu.

W zestawieniu Ceny Producentów w strefie euro będą jedyną publikacją w krajowym kalendarzu, popartą wystąpieniami A.Enria, L.De Guindos i C.Lagarde z EBC.

Po drugiej stronie Atlantyku w centrum uwagi znajdą się Factory Orders, podczas gdy Logan, Williams, Mester, Jefferson i Daly z FOMC mają przemawiać.

Na co zwrócić uwagę w okolicach EUR
EUR/USD dobrze i solidnie utrzymuje silne ożywienie dzięki odnowionemu celowi w okolicy 0,9900, zawsze w kontekście intensywnego spadku kursu dolara.

W międzyczasie oczekuje się, że akcja cenowa wokół europejskiej waluty będzie ściśle podążać za dynamiką dolara, obawami geopolitycznymi i rozbieżnością między Fedem a EBC. To ostatnie nasiliło się jeszcze bardziej po ostatniej podwyżce stóp przez Fed i utrzymującym się jastrzębim przekazie ze strony Powella i pozostałych członków jego rówieśników.

Co więcej, rosnące spekulacje na temat potencjalnej recesji w regionie – która wydaje się być wspierana przez słabnące wskaźniki nastrojów, a także rozpoczynające się spowolnienie niektórych wskaźników fundamentalnych – potęguje kwaśny sentyment wokół euro

Najważniejsze wydarzenia w strefie euro w tym tygodniu : Posiedzenie Eurogrupy, Niemcy, EMU Final Manufacturing PMI (poniedziałek) – EBC Lagarde (wtorek) – Niemcy Bilans handlowy, EMU, Niemcy Final Services PMI (środa) – Niemcy Budownictwo PMI, EMU Sprzedaż detaliczna , Rachunki EBC (czwartek) – Sprzedaż detaliczna w Niemczech (piątek).

Wybitne kwestie na zapleczu : Kontynuacja cyklu podwyżek EBC. Wydarzenia powyborcze we Włoszech. Ryzyko fragmentacji w związku z normalizacją warunków monetarnych przez EBC. Wpływ wojny na Ukrainie i utrzymującego się kryzysu energetycznego na perspektywy rozwoju regionu i perspektywy inflacji.

Poziomy EUR/USD do obejrzenia

Jak dotąd para zyskuje 0,47% przy 0,9870, a przełamanie 1,0032 (55-dniowe SMA) będzie miało na celu 1,0050 (najwyższe tygodniowo 20 września) w drodze do 1,0197 (najwyższe miesięczne 12 września). Z drugiej strony, kolejne wsparcie pojawia się na 0,9535 (2022 minimum 28 września) przed 0,9411 (tygodniowy minimum 17 czerwca 2002) i wreszcie 0,9386 (tygodniowy minimum 10 czerwca 2002).

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.