Widoczny spadek koniunktury w Europie w przededniu inflacji w USA

Oczekuje się, że główne europejskie rynki akcji spadną we wtorek po mieszanym zamknięciu na Wall Street, inwestorzy zachowują się bezpiecznie przed publikacją danych o inflacji w Stanach Zjednoczonych w lipcu.

Kontrakty futures na indeksy sugerują spadek o 0,23% dla CAC 40 w Paryżu, 0,31% dla Dax we Frankfurcie, 0,19% dla FTSE 100 w Londynie i 0,21% dla EuroStoxx 50.

Główne indeksy w USA zakończyły się poniżej szczytów z początku sesji, a giełda w Tokio zamknęła się niżej, co nie sprzyja podejmowaniu ryzyka w Europie, gdzie inwestorzy czekają na dane o cenach konsumenckich w USA, które zostaną opublikowane w środę o godz. 12:30.

Po zwyżce z ostatnich tygodni (europejski indeks Stoxx 600 zyskał prawie 10% w ciągu miesiąca) inwestorzy ponownie stają w obliczu ryzyka ponownej oceny perspektyw podwyżki stóp w Stanach Zjednoczonych.D jako najnowsze zatrudnienie Dane powyżej oczekiwań doprowadziły już do gwałtownego wzrostu prawdopodobieństwa wzrostu o trzy czwarte punktów stopy „fed funds” w przyszłym miesiącu.

Opublikowany w poniedziałek przez nowojorski Fed sondaż, który pokazuje spadek oczekiwań inflacyjnych konsumentów w lipcu, jest z pewnością zachęcający, ale potrzeba więcej, aby uspokoić inwestorów.

Co więcej, jeśli okres publikacji wyników był generalnie pozytywny, ostrzeżenie o obrotach amerykańskiej Nvidii, które wypuściła w poniedziałek amerykańska Nvidia, przypomniało nam, że spowolnienie gospodarcze pozostaje zagrożeniem dla spółek giełdowych.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.