Tinkoff Bank tymczasowo przestaje dokonywać przelewów walutowych za pośrednictwem SWIFT

Tinkoff Bank tymczasowo przestaje wykonywać wychodzące przelewy SWIFT osób fizycznych w walutach obcych, ograniczenie obowiązuje do 1 października 2022 r., poinformowała instytucja kredytowa w oświadczeniu.

„Decyzja była spowodowana niemożnością zapewnienia akceptowalnego poziomu usług dla naszych klientów ze względu na codzienne zaostrzanie wymagań zachodnich kontrahentów i dramatyczny spadek liczby przetwarzanych przez nich płatności od rosyjskich klientów” – podał bank.

„Ponieważ kształtują się zrozumiałe zasady i procedury dokonywania płatności SWIFT przez rosyjskich klientów przez zachodnich partnerów, mamy nadzieję wznowić świadczenie tej usługi, o czym poinformujemy później” – podała instytucja kredytowa.

Tinkoff Bank obiecuje realizować przelewy SWIFT klientów oczekujące na przetworzenie „w rozsądnym terminie”. „Średni czas realizacji przelewów SWIFT dla rosyjskich klientów to już kilka tygodni i będzie się wydłużał ze względu na zaostrzanie procedur compliance u zachodnich partnerów” – zauważa bank.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.