Sygnał Forex BTC/USD: Wzór H&S wskazuje na spadek do 20 000

BTC/USD cofał się podczas sesji amerykańskiej i azjatyckiej, nawet po jastrzębich decyzjach Rezerwy Federalnej. Bitcoin ponownie przetestował ważny poziom oporu na 23 000 USD, który był nadal o około 10% poniżej najwyższego punktu w zeszłym tygodniu.

Decyzja w sprawie stóp Fed a zarobki w USA
Rezerwa Federalna zakończyła swoje dwudniowe posiedzenie w środę i zrobiła to, czego oczekiwała większość analityków. Bank zdecydował się na podwyżkę stóp procentowych o kolejne 0,75%, co przełożyło się na wzrost od początku roku do 225 punktów bazowych. Wykres punktowy pokazał, że większość urzędników spodziewa się, że cykl podwyżek będzie kontynuowany w nadchodzących miesiącach.

Fed stoi przed wyzwaniem obniżenia inflacji bez powodowania recesji. Dane opublikowane w tym miesiącu pokazały, że główny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w lipcu do 9,1%, co było najwyższym punktem od ponad 4 dekad.

Po wyłączeniu niestabilnych produktów żywnościowych i energetycznych inflacja wzrosła o prawie 6%. Historycznie rzecz biorąc, ryzykowne aktywa, takie jak Bitcoin i akcje, zwykle osiągają gorsze wyniki w okresie, gdy Fed jest wyjątkowo jastrzębi.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.