Setka ze stołu?

Jaka różnica to 24 godziny. Jeszcze wczoraj rynki były coraz bardziej przekonane, że Fed będzie naciskał na podwyżkę stóp o 100 pb za dwa tygodnie i nagle po wypowiedziach Wallera i Bullarda wracamy do myślenia o 75 pb.

W obecnej sytuacji sentyment dolarowy w krótkim okresie i przed posiedzeniem FOMC będzie zależeć głównie od wyceny rynkowej tego, co zrobi Fed. Wczorajsze dzikie huśtawki dają przedsmak tego, jak decydenci mogą dyktować sytuację i przenoszą narrację na dane gospodarcze w nadchodzącym tygodniu.

Wszystko to rozpocznie się od dzisiejszych danych o sprzedaży detalicznej w USA przed kilkoma numerami nieruchomości do poniedziałku do środy. Przynajmniej do tego nawiązuje Waller w swoich komentarzach .

Niemniej jednak kurs USD/JPY utrzymał się na wysokim poziomie i utrzymuje się blisko 139,00, podczas gdy EUR/USD uchronił dzienne zamknięcie poniżej parytetu, ale pozostaje wrażliwy w pobliżu kluczowego psychologicznego poziomu. USD/CAD, widząc nieco osłabione zyski, nadal zdołał zamknąć dzienne zamknięcie i techniczne przełamanie powyżej oporu w okolicy 1,3076-83. Para niewiele się zmieniła po 1,3105 w ciągu dnia.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.