Sbierbank podał w czwartek prognozę kursu rubla

Cena Brent może wzrosnąć do 105 USD za baryłkę w czwartek, a rubel ustabilizuje się na obecnych poziomach – Sber CIB

   Kurs wymiany dolara / rubla na giełdzie moskiewskiej w odstępach 1 minuty

   Kurs  wymiany dolara / rubla na rynku Forex w odstępach 4 godzin

Cena Brent może wzrosnąć do 105 USD za baryłkę w czwartek, napisali dziś rano specjaliści Sber CIB. Brent jest dziś notowany poniżej 102 USD za baryłkę. W Stanach Zjednoczonych opublikowano raport American Petroleum Institute, z którego wynikało, że zapasy benzyny i destylatu w kraju spadły, podczas gdy zapasy ropy wzrosły. W czwartek zostanie opublikowane podsumowanie amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej (EIA) dotyczące rezerw ropy naftowej i produktów naftowych. Na podstawie tych danych, według analityków, cena Brent może osiągnąć 105 USD za baryłkę.

W środę rubel spadł o kolejne 3% do 63,4 rubla/1 dolara. Obroty handlowe pozostały na wysokim poziomie: około 5,5 miliarda dolarów, ale były mniejsze niż we wtorek. Zdaniem analityków Sber CIB, silny popyt na walutę po komentarzach o ewentualnych interwencjach Ministerstwa Finansów wydaje się nasycać, a rubel ustabilizuje się na obecnym poziomie.


„Średnioterminowe i długoterminowe OFZ wzrosły w środę po kilkudniowej korekcie: ich rentowności spadły o 2-7 pb. Podobnie jak w poprzednich dniach, emisje długu publicznego do 3 lat bardziej wzrosły, a rentowności część z nich spadła o 15 pb. W czwartek tendencje te mogą się utrzymać, zwłaszcza jeśli rubel będzie stabilny. z góry ustalona jednorazowa indeksacja taryf ”, – komentarze Sber CIB.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.