Rubel gwałtownie spadł po werbalnych interwencjach Ministerstwa Finansów

Rubel odbił się o 50 do dolara w związku z groźbą oficjalnych interwencji

   Kurs wymiany dolara / rubla na giełdzie moskiewskiej w odstępach 1 minuty

   Kurs  wymiany dolara / rubla na rynku Forex w odstępach 4 godzin

Rubel obniżył zyski w niestabilnych obrotach w środę, ponieważ minister finansów Rosji wskazał na możliwość interwencji walutowej w celu złagodzenia presji na wzrost waluty po tym, jak osiągnęła 50 w stosunku do dolara po raz pierwszy od maja 2015 roku.

Rubel stał się w tym roku najbardziej cenioną walutą na świecie dzięki środkom, w tym ograniczeniom w zakresie wycofywania oszczędności walutowych przez rosyjskie gospodarstwa domowe, przyjętym w celu ochrony rosyjskiego systemu finansowego przed zachodnimi sankcjami nałożonymi po wysłaniu przez Moskwę wojsk na Ukrainę 24 lutego .

Silny rubel wzbudził zaniepokojenie urzędników i firm zorientowanych na eksport, ponieważ zmniejsza dochody Rosji ze sprzedaży towarów i innych towarów za granicę za dolary i euro.

Minister finansów Anton Siluanov powiedział, że Rosja może ograniczyć wydatki rządowe i skierować środki na interwencje walutowe, aby powstrzymać aprecjację rubla, która zagraża dochodom budżetowym. Czytaj więcej

Po tym komentarzu rubel spadł o 0,3% w ciągu dnia do 51,93 wobec dolara amerykańskiego o 1049 GMT na moskiewskiej giełdzie po osiągnięciu 50,01.

Wicepremier Andriej Biełousow powiedział w tym miesiącu, że branża czułaby się bardziej komfortowo, gdyby spadła do 70-80 w stosunku do dolara.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.