Przyjęto ustawę o ograniczeniu publikacji „informacji o kontrsankcji”

deputowani do Dumy Państwowej przyjęli w trzecim czytaniu ustawę, która wprowadza do ustawodawstwa pojęcie „informacji o kontrsankcji”: regulacja dostępu do niej ma na celu zmniejszenie ryzyka nowych ograniczeń w obliczu konfrontacji z „ nieprzyjazne”.

1 lipca poprawka w sprawie informacji o kontrsankcjach została przedłożona izbie przez posłów i zatwierdzona przez Komisję Polityki Gospodarczej Dumy. Poprawka jest zawarta w rządowym projekcie ustawy nr 135977-8 , który został wprowadzony w Izbie na początku czerwca i przeszedł pierwsze czytanie 14 czerwca. W ramach pierwszego czytania uregulował tryb zawierania umów koncesji.

Przyjęta ustawa proponuje ograniczenie rozpowszechniania informacji o kontrsankcjach wśród nieokreślonego kręgu osób, w tym za pośrednictwem mediów i Internetu.

Informacje o sankcjach oznaczają informacje o dowolnym charakterze (produkcyjnym, technicznym, ekonomicznym, organizacyjnym i inne) o transakcjach dokonanych lub planowanych do zawarcia przez rosyjskie osoby fizyczne lub prawne uczestniczące w zagranicznej działalności gospodarczej (FEA), których rozpowszechnianie może wiązać się z wprowadzenie takich transakcji przeciwko stronom środków ograniczających.

„Rozpowszechnianie informacji o kontrsankcjach jest dozwolone tylko za pisemną zgodą ich właściciela – rosyjskiej osoby fizycznej lub prawnej uczestniczącej w zagranicznej działalności gospodarczej, która dokonała lub planuje dokonać transakcji” – mówi przyjęta ustawa.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.