„Mango” opuści rynek ubezpieczeniowy po przeniesieniu portfela kontraktów do IC „AlfaStrachovanie”

Moskwa. 11 lipca. INTERFAX.RU – Marka IC Mango opuści rynek ubezpieczeniowy po przeniesieniu portfela kontraktów do IC AlfaStrakhovanie, cała działalność ubezpieczeniowa Alfa Group będzie skoncentrowana w spółkach grupy ubezpieczeniowej AlfaStrachovanie, CEO ubezpieczyciela otrzymującego portfolio, Vladimir, powiedział Interfax Skvortsov.

Według niego „decyzja została podjęta w ramach optymalizacji biznesu, klienci IC Mango staną się klientami AlfaStrachowa, która odniosła znaczący sukces w cyfrowym biznesie”.

Jak informowaliśmy, Mango Insurance Company LLC, finansowane przez Alfa Group, przenosi portfele wszystkich rodzajów ubezpieczeń do AlfaStrachovanie JSC.

„Mango to projekt finansowany przez Alfa Group, inwestorzy postanowili połączyć biznes ubezpieczeniowy pod marką AlfaStrachhovanie. Zamykamy dwa obszary: ubezpieczenia dzieci i zwierząt domowych. Wszystkie zobowiązania wynikające z dotychczasowych umów zostaną w pełni zrealizowane” na stronie SC „Mango”. Firma ta specjalizuje się w ubezpieczeniach mienia i zwierząt domowych online.

Według Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej IC Mango zajęło 108 miejsce pod względem całkowitych opłat w 2021 r. wśród rosyjskich ubezpieczycieli. Całkowita wielkość składek firmy wzrosła o 4,1 razy w porównaniu do 2020 r. – do 122,1 mln rubli, płatności wzrosły 5-krotnie – do 88,6 mln rubli. Całkowity udział firmy w rynku w 2021 r. wyniósł 0,01%.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.