Indeks dolara amerykańskiego na najniższym poziomie od ponad tygodnia! Analiza EUR/USD, GBP/USD, USDJP, złoto, Bitcoin! Co się dzieje na rynkach?

Oto, co musisz wiedzieć w poniedziałek, 4 października:

Na początku wtorku na rynkach finansowych nadal dominują przepływy ryzyka, a dolar ma trudności ze znalezieniem popytu, ponieważ indeks dolara amerykańskiego jest na najniższym poziomie od ponad tygodnia i spada w kierunku 111,00. Eurostat opublikuje dane Indeksu cen producentów (PPI) za sierpień. Jeszcze tego samego dnia w wykazie gospodarczym USA pojawią się sierpniowe zamówienia fabryczne i oferty pracy JOLTS. Prezes Fed z Cleveland Loretta Mester i prezes Fed z Nowego Jorku John Williams mają wygłosić przemówienia podczas amerykańskich godzin handlu.

Główne indeksy Wall Street otworzyły się zdecydowanie wyżej i odnotowały w poniedziałek imponujące wzrosty po tym, jak badanie ISM dla przemysłu PMI pokazało, że presja cenowa w sektorze przemysłowym nadal słabnie, a zatrudnienie nieznacznie spadło. Według CME Group FedWatch Tool prawdopodobieństwo kolejnej 75 punktów bazowych (pb) podwyżki stóp Fed w listopadzie spadło po tym raporcie do 50%. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA spadła w ciągu dnia o ponad 2% po spadku o 5% w poniedziałek.

Tymczasem raporty sugerujące, że OPEC+ może zmniejszyć wydobycie ropy o ponad milion baryłek dziennie, podniosły ceny ropy naftowej, a baryłka West Texas Intermediate (WTI) zyskała w poniedziałek 5%, po czym ustabilizowała się powyżej 83 USD.

We wtorek podczas azjatyckich godzin handlu Bank Rezerw Australii (RBA) ogłosił, że podwyższył swoją stopę procentową o 25 punktów bazowych do 2,6% z 2,35%, w porównaniu do oczekiwań rynkowych na podwyżkę stóp procentowych o 50 punktów bazowych. W swoim oświadczeniu RBA powtórzyła, że ​​wielkość i termin przyszłych podwyżek stóp będą determinowane przez dane oraz perspektywy inflacji i rynku pracy. Chociaż początkowa reakcja spowodowała osłabienie AUD w stosunku do swoich rywali, AUD/USD odzyskał trakcję, ponieważ polityka RBA pozwoliła na utrzymanie optymistycznego nastroju na rynku. W chwili pisania tego dnia para wzrosła o 0,3% i wyniosła 0,6535.

RBA: Wielkość i termin przyszłych podwyżek stóp będą zdeterminowane przez dane i perspektywy inflacji, rynek pracy.

EUR/USD skapitalizował słabość dolara i wspiął się do najwyższego poziomu od 22 września w pobliżu 0,9900 we wtorek.

GBP/USD przedłużył swój wzrost we wtorek i był ostatnio widziany powyżej 1,1400, wzrastając w ciągu dnia o prawie 1%. W poniedziałek para zyskała 200 pipsów po decyzji rządu Wielkiej Brytanii o cofnięciu planu zniesienia 45% stawki podatku dochodowego dla najlepiej zarabiających.

Złoto odnotowało w poniedziałek imponujące wzrosty i kontynuowało wzrost po tym, jak oczyściło 1700 USD. XAU/USD ostatnio wzrósł o 0,6% w ciągu dnia do 1710 USD.

USD/JPY stracił zwyżkową dynamikę po tym, jak w poniedziałek wspiął się powyżej 145,00 i zakończył dzień na minusie. W chwili pisania kursu USD/JPY praktycznie nie zmienił się w dniu na poziomie 144,55.

Bitcoin skorzystał na poprawiającym się nastroju ryzyka i wzrósł w poniedziałek o 3%. BTC/USD utrzymuje się we wtorek we wtorek i nadal rośnie w kierunku 20 000 USD. Wartość Ethereum wzrosła już o 5% od początku tygodnia, ale nadal notuje się poniżej 1400 USD.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.