GBP/USD ODRABIA STRATY PO OSIĄGNIĘCIU MINIMÓW Z 1985 R., PRZED DECYZJAMI BOE/FED W PRZYSZŁYM TYGODNIU

  • GBP/USD ma zakończyć tydzień z ponad 1,50% stratami, przed decyzjami BoE i Fed.
  • Sentyment konsumencki Uniwersytetu Michigan poprawił się w porównaniu z zeszłomiesięcznym odczytem, ​​podczas gdy oczekiwania inflacyjne spadły.
  • Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii przyczyniła się do obaw związanych z recesją w Wielkiej Brytanii po zmianie rządu.

Funt brytyjski odrabia wcześniejsze straty w stosunku do dolara po osiągnięciu 37-letniego minimum w okolicach 1,1350 i odzyskuje próg 1,1400 po odnotowaniu słabszej niż szacowano sprzedaży detalicznej, co podsyciło spekulacje na temat wejścia Wielkiej Brytanii w recesję. W chwili pisania tego tekstu kurs GBP/USD wynosi 1,1395, poniżej ceny otwarcia, o 0,62%.

Impuls ograniczenia ryzyka sprawia, że ​​większość walut G8 jest ciężka. Dolar odrobił część wcześniejszych strat, jak pokazuje indeks dolara amerykańskiego, prawie bez zmian na poziomie około 109,704, ale wciąż o 0,04% w dół. Dane gospodarcze z USA opublikowane przez University of Michigan pokazały, że amerykańscy konsumenci pozostają lekko optymistyczni w stosunku do amerykańskiej gospodarki. Nastroje konsumenckie we wrześniu wzrosły do ​​59,5, nieco poniżej szacunków, ale lepiej niż 58,6 osiągnięte w sierpniu.

Artur Wójcik

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.