EUR/USD: SŁABOŚĆ UTKNĘŁA NA PARYTECIE/0,99, NADCHODZI FAZA OŻYWIENIA 

Kurs EUR/USD rośnie w drugą sesję z rzędu po tym, jak w czwartek spadł do najniższego od prawie dwudziestu lat poziomu 0,9952. Analitycy Credit Suisse nadal poszukują fazy konsolidacji/odzyskiwania.

PARZYSTOŚĆ/0.99 DO UTRZYMANIA

„W związku z dynamiką RSI na poziomach wyprzedaży, które zwykle kojarzą się z dołkami, nadal szukamy dolnego poziomu przy naszym długo utrzymywanym celu parytetu/0,99 i pojawienia się fazy konsolidacji/odzysku”. 

„Opór przed ożywieniem jest początkowo widoczny na poziomie 1,0134, przed ostatnimi szczytami reakcji i 13-dniową średnią wykładniczą na poziomie 1,0183/1,0205, przy czym oczekuje się, że pokażą się tutaj sprzedawcy. Powyżej tego ostatniego obszaru sugerowałoby to jednak, że może nastąpić głębsze ożywienie, z oporem widocznym następnie przy 38,2% zniesieniu spadku z maja/lipca do 1,0271”. 

„Jednak duży obraz, naszym nastawieniem jest postrzeganie fazy konsolidacji jako tymczasowej i nie widzimy powodu, aby nie szukać ewentualnego wybicia poniżej 0,99 w odpowiednim czasie, przy wsparciu obserwowanym następnie na 0,9799/95”.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.