EUR/JPY SZUKA AMORTYZACJI WOKÓŁ 138,70 PO ŁAGODNEJ KOREKCIE, W CENTRUM UWAGI PKB STREFY EURO

Kurs EUR/JPY szuka amortyzacji, ponieważ szanse na gwałtowne wzrosty cen energii spowodowały lekką korektę.
Konsensus dla PKB strefy euro jest niższy i wynosi 3,4% wobec 5,4% odnotowanych wcześniej.
Ultraluźna polityka monetarna BOJ będzie nadal nękać byki jena.
Para EUR/JPY próbuje zbić się w okolicach 138,70 po lekkiej korekcie z poziomu powyżej 139,00. W miarę eskalacji kryzysu energetycznego w Niemczech aktywa nie utrzymały się powyżej krytycznej przeszkody 139,00. Po wypowiedzi Klausa Muellera, szefa regulatora Bundesnetzagentur, niemieckiego regulatora gazu, ostrzegł w środę, że konsumenci muszą przygotować się na dalsze podwyżki cen energii.

Kryzys energetyczny przyspieszył w głównej gospodarce Unii Europejskiej (UE), Niemczech po tym, jak Rosja odcięła dostawę energii do strefy euro od głównej linii dostaw. Nieuzasadnione przyczyny cięć w dostawach gazu ze strony rosyjskiej administracji spowodowały spustoszenie na rynku energetycznym w bloku.

Warto zauważyć, że Niemcy są w znacznym stopniu uzależnione od rosyjskiego importu energii, a mniejsza podaż energii w okresie zimy może wywołać obawy o recesję. Niższe zapasy ropy i gazu mogą przyspieszyć stopę bezrobocia. UE aktywnie poszukuje alternatywnych kandydatów, którzy zaspokoją rosnące zapotrzebowanie na energię w Europie. Jednak wykonanie wymaga dużo czasu.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.