AZJATYCKA GIEŁDA: MIESZANE TRANSAKCJE, PONIEWAŻ S&P 500 TRACI ATRAKCYJNOŚĆ PRZED POLITYKĄ FED, ROPA ZYSKUJE 100,00 USD

Akcje azjatyckie wykazały mieszane wyniki, ponieważ inwestorzy są ostrożni przed polityką Fed.
Słabe wyniki różnych katalizatorów gospodarczych w USA wywołały obawy o recesję.
Ceny ropy wzrosły, gdy Rosja odcięła dostawy gazu do Europy.
Rynki w domenie azjatyckiej handlują mieszanymi, ponieważ indeks S&P500 okazał się ujemny w nocy w Nowym Jorku. Wygląda na to, że pojawił się lęk przed Federal Reserve (Fed), a aktywa wrażliwe na ryzyko źle się zachowują. Oczekuje się, że uczestnicy rynku pozostaną niespokojni, ponieważ Fed prawdopodobnie podniesie stopy procentowe o 75 punktów bazowych do 2,25-2,50%.

W czasie prasy japoński Nikkei225 pozostał bez zmian, Shanghai Composite zyskał 0,81%, Hongkong zyskał 1,46%, a Nifty50 spadł o 0,58%.

Inwestorzy stają się ostrożni przed wydarzeniem dotyczącym stóp procentowych, wydanym przez Rezerwę Federalną (Fed) w środę. Wcześniej uczestnicy rynku obstawiali ogłoszenie podwyżki stóp o 100 punktów bazowych (pb), ponieważ inflacja wzrosła do 9,1%. Teraz, powrót obaw o recesję po przytłumionych danych PMI, niższy konsensus dotyczący zamówień na dobra trwałe i najwyższy od siedmiu miesięcy poziom początkowych roszczeń bezrobotnych, wyparowały możliwość podwyżki stóp o 1%. I Fed podniesie stopy procentowe o 75 pb.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.