AUD/USD WSPINA SIĘ DO ŚWIEŻEGO DZIENNEGO MAKSIMUM W OKOLICACH POŁOWY 0,6900, POTENCJAŁ WZROSTU WYDAJE SIĘ OGRANICZONY

AUD/USD przyciąga nowe zakupy w poniedziałek i dalej odrabia straty z ponad dwutygodniowego minimum.
Pozytywny ton ryzyka stanowi wsparcie dla wrażliwego na ryzyko aussie w obliczu niewielkiego spadku kursu USD.
Obawy o recesję, napięcia między USA a Chinami, jastrzębie oczekiwania Fed mogą ograniczyć straty dolara.
Para AUD/USD buduje się w piątek późnym odbiciem od obszaru 0,6870, czyli ponad dwutygodniowego minimum, i zyskuje pewną pozytywną trakcję w pierwszym dniu nowego tygodnia. Stały wzrost w ciągu dnia rozciąga się przez wczesną sesję europejską i pcha ceny spot do świeżego dziennego maksimum, około połowy 0,6900 w ciągu ostatniej godziny.

Opublikowane w weekend optymistyczne dane o bilansie handlowym Chin okazują się być kluczowym czynnikiem wspierającym chińskiego zastępującego dolara australijskiego. Poza tym stonowana akcja cenowa dolara amerykańskiego działa jak wiatr w ogon dla pary AUD/USD. Łagodniejszy ton wokół rentowności amerykańskich obligacji skarbowych utrzymuje byki USD w defensywie. To, wraz z oznakami stabilności na rynkach akcji, podważa bezpieczną przystań i napędza przepływy w kierunku wrażliwych na ryzyko aussie.

To powiedziawszy, rosnące obawy o globalne spowolnienie gospodarcze i napięcia między USA a Chinami dotyczące Tajwanu powinny powstrzymać wszelkie optymistyczne ruchy na rynkach. Co więcej, wznowione spekulacje na temat bardziej agresywnego zaostrzenia polityki przez Fed wspierają perspektywy pojawienia się niektórych spadków w USD. To z kolei gwarantuje ostrożność przed postawieniem agresywnych, byczych zakładów wokół pary AUD/USD przy braku istotnych publikacji ekonomicznych z USA w poniedziałek.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.