Analiza techniczna Dow Jones: wzrost indeksu w niestabilnej sesji

Indeks Dow Jones Industrial Average nieznacznie wzrósł podczas ostatnich notowań na poziomach intraday, by osiągnąć zyski na sesji charakteryzującej się zmiennością o 0,23% , zyskał około 69,86 pkt, by na koniec handlu ustabilizować się na poziomie 31.037,69, po spadku we wtorek o -0,42 %.

Jedynymi przegranymi były spółki energetyczne, finansowe i konsumenckie, a liderem był sektor użyteczności publicznej.

Akcje amerykańskie wzrosły w środę po tym, jak protokół z czerwcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej w sprawie polityki pieniężnej pokazał chęć banku centralnego do opanowania przegrzania inflacji.

Członkowie Komitetu Polityki Pieniężnej Rezerwy Federalnej zdecydowali na posiedzeniu w zeszłym miesiącu, że kolejna podwyżka stopy procentowej o 50 lub 75 punktów bazowych jest „prawdopodobnie odpowiednia” w lipcu, ponieważ stara się ona powstrzymać inflację.

Na czerwcowym posiedzeniu Federalny Komitet Otwartego Rynku podniósł stopę funduszy federalnych o 75 punktów bazowych, największy wzrost od prawie 30 lat, w odpowiedzi na poziomy inflacji nienotowane od prawie czterech dekad. Bank centralny podnosił stopy procentowe na każdym z trzech ostatnich posiedzeń, a dalsze podwyżki są prawdopodobne na nadchodzących posiedzeniach.

Julia Włodarczyk

Learn More →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.